דבר יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-22
    מפת אתר
العربية   English

דבר יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-22

יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר
אזרחיות ואזרחי ישראל,

ברוכים הבאים לאתר האינטרנט של ועדת הבחירות המרכזית לכנסת. האתר נועד להגיש ולהנגיש למעוניינים בכך מידע הקשור בבחירות לכנסת, לקראת קיומן של הבחירות הבאות עלינו לטובה לכנסת ה-22, הקבועות ליום יז' באלול התשע"ט (17.09.2019).

ביסוד עבודתה של ועדת הבחירות המרכזית עומד הצורך לקיים את מצוות חוק יסוד: הכנסת, המורה אותנו (בסעיף 4 שבו) כי: "הכנסת תיבחר בבחירות כלליות, ארציות, ישירות, שוות, חשאיות ויחסיות לפי חוק הבחירות לכנסת". עיקר תפקידה של הוועדה הוא לאפשר לציבור לקיים את זכותו, וחובתו האזרחית, לבחור לכנסת באופן ראוי ובאורח חופשי בדרך שהותוותה בחוק, וכן לאפשר למבקשים להיבחר – להציג מועמדות בתנאים המפורטים בחוק. 

ועדת הבחירות המרכזית מורכבת, על פי חוק הבחירות לכנסת (נוסח משולב), התשכ"ט-1969, מנציגי הסיעות בכנסת, ובראשה עומד שופט בית המשפט העליון, שנבחר לכך על-ידי חבר שופטי בית המשפט העליון. 

נפלה בחלקי הזכות לכהן בתפקיד יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-22, המופקדת כאמור על הבטחת ניהולו התקין של הליך הבחירות. משימה זו איננה נחלתה הבלעדית של הוועדה. אף אתם, אזרחיות ואזרחים, אמורים להיות שותפים לשמירה על ההגינות וטוהר הבחירות. ההקפדה על אלה דרושה כדי שכל אזרח יוכל להצביע בהתאם לצו מצפונו ולאחר שגיבש עמדה על המצע ועל המועמדים של הרשימות המתמודדות בבחירות.

כדי לסייע בידיכם להגיע לידי הכרעה מושכלת, תוכלו למצוא באתר זה מידע רב על פעילותה של ועדת הבחירות, על הליך הבחירות עצמו, על רשימות המתמודדים השונות, על דיני הבחירות, ועל ההחלטות של יו"ר הוועדה. בנוסף, רוכז כאן בעבורכם מידע שימושי רב הנוגע ליום הבחירות עצמו וכן יש נתונים אינפורמטיביים על סדרי הבחירות, והדרכים הפתוחות בפני כל אזרח לבחור, או להיבחר לכנסת על-פי תנאי החוק. באתר מובא גם מידע סטטיסטי על אודות הליכי בחירות קודמים.
לאלו המבקשים ליטול חלק כבעלי תפקיד בוועדת הבחירות, מופיע באתר גם מידע באשר לגיוס עובדים לתפקידים שונים בוועדה, וכן חומרי לימוד, הדרכה והכשרה.

בכל שאלה שתתעורר תוכלו לפנות לוועדת הבחירות בכפתור "צור קשר" המופיע בסרגל שבראש הדף, או בטלפון 3857* ו-3859*.

צפייה נעימה באתר ובחירה טובה,

השופט חנן מלצר,
המשנה לנשיאת בית המשפט העליון 
יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-22